Τετάρτη 21 Μαρτίου 2012

Μεγάλη νίκη των Ανδρωνιάνων

Συνεχίζοντας τις καλές εμφανίσεις η ομάδα των Ανδρωνιάνων πέρασε νικηφόρα και από το ενωσιακό γήπεδο Χαλκίδας με αντίπαλο τον Ατρόμητο Χαλκίδας κερδίζοντας 3-1. Παίζοντας κατά διαστήματα εκπληκτικό ποδόσφαιρο η ομάδα των Ανδρονιάνων κατάφερε να προηγηθεί στο 16' με σκόρερ τον Λαθούρα.Το δεύτερο γκολ ήρθε στο 23' ύστερα από εκπληκτικό συνδυασμό και σκόρερ τον Νικολιά για να σφραγίσει την υπεροχή των Ανδρονιάνων για το πρώτο ημίχρονο. Το δεύτερο ημίχρονο κυμάνθηκε στο ίδιο τέμπο, η ομάδα των Ανδρονιάνων υπερείχε φανερά και έφτασε σε ένα τρίτο γκολ στο 79΄με πέναλτι του Μπεγλή. Στο 84΄μείωσε σε 1-3 ο Ατρόμητος Χαλκίδας. Το αήτητο στο δεύτερο γύρο του πρωταθλήματος της β' ερασιτεχνικής κατηγορίας Ευβοίας διατήρησε, με 4 νίκες και 2 ισοπαλίες Το επόμενο παιγνίδι είναι το Σάββατο 18 Φεβρουαρίου 3:30μμ στο γήπεδο Κύμης με αντίπαλο τους Ζάρακες. Α.Ε.Ανδρονίανων Φραγκίσκος Κων, Καλαράς Νικ, Καμπούρης Ιωαν, Καλογιάννης Επαμ, Κωτσής Γεωρ, Μπαρούμης Κων, Λαθουράς Ευαγ, Μπεγλής Ερν, Νικολιάς Ευαγ, Περήφανος Νικ, Τζελίλι Ντορ Αλλαγές Δήμου Κωνστ, Μάλλιος Βας