Τετάρτη 21 Μαρτίου 2012

Αιγαίο Αχλαδερή-Ανδρωνιάνοι 3-4

Αγγλικό σκορ είχε η αναμέτρηση ανάμεσα στις ομάδες Αιγαίο Αχλαδερής και Ανδρωνιάνων στο γήπεδο Νεοχωρίου με τελικό σκορ 3-4. Οι Ανδρωνιάνοι μπήκαν με χαλαρές διαθέσεις στον αγωνιστικό χώρο και αυτό είχε ως αποτέλεσμα να δεχτεί το γκολ μόλις στο 2' με τον Μαρίνο ύστερα από λάθος της άμυνας, το 2-0 έγινε στο 15' από τον Κάργα και πάλι από λάθος της άμυνας. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να αφυπνιστεί η ομάδα των Ανδρονιάνων και στο 23' να μειώσει με τον Νικολιά ύστερα από ωραίο συνδυασμό με τον Δήμου. Η συνέχεια άνηκε στην ομάδα των Ανδρωνιάνων παίζοντας κατά διαστήματα εκπληκτικό ποδόσφαιρο. Κάπως έτσι τελείωσε το πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο η Ανδρωνιάνοι μπήκαν στο γήπεδο με σκοπό την νίκη και κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα στο 55' με τον Δήμου με σουτ έξω απ' την μεγάλη περιοχή. Οι Ανδρωνιάνοι συνέχισαν στο ίδιο τέμπο και στο 58' προηγήθηκε με σουτ του Μπενέτου ύστερα από μπαλιά ακριβείας του Μπεγλή. Στο 59' αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Παπανικολάου της Αχλαδερής. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα η ομάδα της Αχλαδερής να ανεβεί και να πιέσει για την ισοπαλία και το κατάφερε στο 70' ύστερα από εκτέλεση φάουλ και ασθενές απόκρουση του Γεραντώνη και την κατάλληλη στιγμή ο Δήμου με κοντινή προβολή κατάφερε να ισοφαρίσει προσωρινά. Οι Ανδρονιάνοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και στο 80' με σουτ από πλάγια δεξιά ο Λαθουράς έκανε το 3-4. Στο 86' η Αχλαδερή έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει καθώς ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Μπάνου η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι. Η διαιτησία του κύριου Τσολακίδη ήταν καλή. Α.Ο.Αχλαδερή: Κωσταντίνου, Μπάνος, Ιωάννου, Παπανικολάου Ανα. Παπανικολάου Ανδ. Κουντούρης, Τσεκενής, Μαρίνος (46΄Μάστορης), Κάργας (46΄Δήμου), Περιβολάρης, Μοιρώτσος Α.Ο.Ανδρωνιάνων: Γεραντώνης, Xehlili, Καλαράς (71΄Κωτσής), Καλογιαννης, Thanasi, Μπεγλής, Νικολιάς, Μπενέτος, Δήμου, Περίφανος, Λαθούρας.